Metalli laserlõikusmasinate peamised protsessid ja rakendused

- 2023-08-02-

XT Laser-metalli laserlõikusmasin

Metalllaserlõikepingid asendavad traditsioonilised mehaanilised noad nähtamatute valguskiirtega ning nende roll lehtmetallitööstuse arengus muutub järjest olulisemaks. Need täiustavad või asendavad järk-järgult traditsioonilisi metalli lõikamisprotsessi seadmeid. Nende kõige olulisemad omadused on suur täpsus, kiire lõikamine, mitte ainult lõikeplaani piirangutega, automaatne paigutuse säästmine, materjalid, sujuvad lõiked ja madalad töötlemiskulud. Niisiis, millised on metalli laserlõikusmasinate peamised protsessid ja rakendused? Järgmisena tutvustame laserlõikusmasinate levinumaid protsesse ja rakendusi.


Metalli laserlõikusmasina peamised protsessid

Aurustamist lõikamine

Lasergaasistuslõikamise protsessis on materjali pinnatemperatuuri tõus keemispunkti temperatuurini nii kiire, et sellest piisab soojusjuhtivusest põhjustatud sulamise vältimiseks. Selle tulemusena aurustuvad osad materjalid auruks ja kaovad, samas kui osa materjale puhutakse abigaasivoolu mõjul lõikeõmbluse põhjast välja paiskumisena. Seda töötlemist kasutatakse tegelikult ainult väga väikestes rauapõhiste sulamite piirkondades.

Sulatamine lõikamine

Lasersulatamisel ja lõikamisel töödeldav detail sulatatakse osaliselt ja sulanud materjal pihustatakse õhuvoolu abil välja. Kuna materjalide ülekandmine toimub ainult vedelas olekus, nimetatakse seda protsessi lasersulatuslõikamiseks. Lasersulatuslõikamine võib raudmaterjalide ja titaanmetallide jaoks saavutada oksüdatsioonivabad sälgud.

Oksüdatiivne sulatuslõikamine (leeklõikamine laseriga)

Sulatuslõikamisel kasutatakse üldiselt inertgaasi. Kui asendada hapnik või muud aktiivsed gaasid, süttib materjal laserkiire kiiritamisel ja see läbib ägeda keemilise reaktsiooni hapnikuga, et tekitada teine ​​soojusallikas, kuumutades materjali veelgi, mida nimetatakse oksüdatsioonisulatuslõikamiseks.

Selle mõju tõttu on sama paksusega konstruktsiooniterase puhul selle meetodiga saadud lõikekiirus suurem kui sulalõikamisel. Teisest küljest võib sellel meetodil olla halvem sälkude kvaliteet võrreldes sulatuslõikamisega.

Kontrolli murdude lõikamist

Haprate materjalide puhul, mis on altid termilistele kahjustustele, nimetatakse kiiret ja kontrollitavat laserkiirega kuumutamist lõikamist kontrollitud murdude lõikamiseks. See lõikamisprotsess võib suunata pragude teket mis tahes soovitud suunas seni, kuni säilib tasakaalustatud kuumutusgradient.

Kokkuvõttes hõlmavad laserlõikusmasinate töötlemistehnikad peamiselt järgmist.

Metalli laserlõikusmasina kasutamine

Kasutusvaldkonnad: mitmesugused mehaanilised tootmis- ja töötlemistööstused, nagu raudteetransiit, laevaehitus, autod, insenerimasinad, põllumajandus- ja metsandusmasinad, elektritootmine, elevaatorite tootmine, kodumasinad, teraviljamasinad, tekstiilimasinad, tööriistade töötlemine, naftamasinad, toidumasinad, kööginõud ja vannituba, dekoratiivreklaam, laservälistöötlusteenused jne.

Kohaldatavad materjalid: mitmesugused metallmaterjalid, nagu süsinikteras, roostevaba teras, alumiiniumisulam, messing, vask, marineeritud plaat, tsingitud plaat, räniterasplaat, elektrolüütiline plaat, titaanisulam, mangaanisulam jne.