Kuidas eemaldada metalli laserlõikusmasinatelt tolmu

- 2023-08-02-

XT Metalli laserlõikusmasin

Sobiva laserlõikusmasina valik sõltub üldiselt tootmismaterjalist ning seejuures tuleb arvestada lõikamise täpsuse ja lõikepinna siledaga: laserlõikamise lõikepind on jämevaba; Väike termiline deformatsioon: laserlõikamisel on väikesed pilud, kiire kiirus ja kontsentreeritud energia, mille tulemuseks on väike soojusülekanne lõigatavale materjalile ja materjali minimaalne deformatsioon.


Metalli laserlõikusmasinate tööstus on tuttav seadmetüüp. Metallist laserlõikusmasinad võivad lõigata erinevaid materjale. Metalli laserlõikusmasina ostmisel on oluline mõista oma vajadusi, mitte ainult lõikematerjalide ja paksuse mõistmiseks, vaid ka valida tootmisprotsessi ja materjali säästmise aspektide hulgast. Metalli laserlõikusmasinat valides tuleb arvestada mitte ainult hetkevajadustega, vaid ka tulevaste vajadustega. Laserlõikusmasinate üha laialdasema kasutamisega tekib igapäevases kasutuses paratamatult suur hulk tolmu. Aja jooksul settib masinal olev tolm maha. Kuidas puhastada graveerimismasina seest tolmu, et masinat paremini hooldada ja hooldada, ilma et see mõjutaks selle töötlemist?

Esiteks ei ole oluline puhastada metallist laserlõikusmasina tolmust, kuid masina seest tolmu puhastada pole soovitatav. Kui seda ei puhastata korralikult, on laserpead lihtne kriimustada, mille tulemuseks on laserlugemis- ja -kirjutusandmete ebatäpne asukoht.

Teiseks, kuni tolm ei lange laserpea pinnale, ei mõjuta see selle kasutamist. Kõige kindlam on puhumisõhupalliga (odav tööriist digitaalse DSLR CCD puhastamiseks) keerata metallist laserlõikusmasin tagurpidi (laserpeaga allapoole) ja puhuda tolm minema.

Lisaks tuleks erilist tähelepanu pöörata veevahetusele ja paagi puhastamisele (soovitav on paaki puhastada ja ringlevat vett vahetada kord nädalas). Metallist laserlõikusmasinatest tekkiv tolm mõjutab peamiselt elektroonikakomponentide soojuse hajumist ja valgustundlike komponentide tundlikkust. Tavalisteks nähtusteks on optilise kontrolli rike ja arvuti CPU ventilaator ei pöörle. Seega on lisaks tolmule ka mõned tegurid, mis võivad metalli laserlõikusmasinate töötlemisprotsessi mõjutada.

Kõige otsesemalt mõjutab töötlemist metalli laserlõikusmasinate toiteallikas, mis väljendub peamiselt juhtimissüsteemi häiretes. Kõikidel SMC juhtimissüsteemi elektroonikaseadmetel ja funktsionaalsetel komponentidel on kindel pinge- ja sagedusvahemik. Mis tahes komponendi ülekoormus põhjustab paratamatult kogu süsteemi ebastabiilsust ja tavaline nähtus on töötlushälve.

Metalli laserlõikusmasinate vibratsiooni mõjutavad sagedane lõikamine ja pinna karedus. Levinud põhjus on see, et tööpinkiga töötlemise ajal kokku puutudes ei ole tööpingi paigaldustase kvalifitseeritud ja ümberringi on stantsimismasinad.

Metalli laserlõikusmasinatel ei ole üldiselt ebaühtlaseid või sakilise nikerduspindu, mis on põhjustatud tera kokkuvarisemisest või serva purunemisest. Kui leiate, et nikerduspind ei ole sile või sakiline, kontrollige esmalt, kas kasutatava nikerdusnoa mudel ja suurus sobivad. Liiga pika käepideme pikendamisel tööriist deformeerub ja muutub töötlemise käigus suuremaks, mille tulemuseks on ebatasane töötluspind ja hammastik.

Metalli laserlõikusmasinate keskkonnatemperatuur ja niiskus mõjutavad peamiselt juhtimissüsteemide ja ajamimootorite toimimist. Kui ümbritseva õhu temperatuur ületab 40 kraadi Celsiuse järgi, võib juhtsüsteem valesti juhtida ja ajami mootori pöördemoment ei pruugi jõuda nimiväärtuseni.