Laserlõikusmasinate tootjad õpetavad teid pikendama metalli laserlõikusmasinate eluiga

- 2023-08-01-

XT Laser – laserlõikamismasin

Kiudlaserlõikur on professionaalne seade, mida kasutatakse õhukeste metalllehtede ja torude lõikamiseks, mis on suhteliselt kallis, ulatudes kümnetest tuhandetest kuni üle miljonini. Kiudlaserlõikusmasinate tööea pikendamine on ettevõtete tootmiskulude kokkuhoiu võti. Sellest on näha, et laserlõikusmasinate igapäevane hooldus ja korrashoid on väga olulised. Kuidas saavad ettevõtted laserlõikusmasinaid hooldada, et nende kasutusiga pikendada? Kiudlaserlõikusmasinate tootjanaXT Laser tutvustab kõigile lühidalt mõningaid ettevaatusabinõusid.


Esiteks, kui ettevõtte töötlemiseks on vaja metallist laserlõikamismasinat, peame enne masina käivitamist lükkama põiktala, proovima seda edasi-tagasi liigutada ning liigutama seda vasakule-paremale ilma ebatavalise mürata, enne kui see sisse lülitatakse. Pärast päevatöö lõpetamist puhastage põhjalikult masinas tekkinud materjalid ja jäätmed. See võib kaitsta masina mootorisüsteemi võõrkehade poolt kahjustamise eest. Koristage jääkjäägid selle liikuvate osade ümbert, veenduge, et liikuvad osad on puhtad ja määritud, ning hoidke masin suurepärases töökorras.

Liikuvate osade hooldusmeetodid:

1. Kandke kruvidele, sealhulgas lasertoru toele ja esimese reflektori kruvidele väike kogus määrdeõli, et hõlbustada hoolduse ajal lahtivõtmist ja kokkupanekut. Tähelepanu: Ärge lisage sünkroonrihmale, tõmbeketile, õhutorule, mootorile, andurile, objektiivile ja juhtmele määrdeõli.

2. Masina tarbetu kahjustamise vältimiseks ei saa masinasse esemeid asetada.

3. Puhastage tolm ja võõrkehad metallist õlitankeril, metallvõllil, liugplokil ja lineaarsel juhtsiinil puuvillase lapiga, lisage määrdeõli ja tehke tühikäigul edasi-tagasi liikumine.

Muud laserlõikusmasinate hooldustarbed:

1. Ringlusvee vahetamine ja veepaagi puhastamine: Enne masina kasutamist veenduge, et lasertoru oleks täidetud ringleva veega. Ringleva vee kvaliteet ja temperatuur mõjutavad otseselt lasertoru kasutusiga. Seega on vaja tsirkuleerivat vett regulaarselt vahetada ja veepaaki puhastada. Parim on seda teha kord nädalas.

2. Ventilaatori puhastamine: Ventilaatori pikaajaline kasutamine masinas võib koguneda ventilaatorisse palju tahket tolmu, mistõttu see tekitab palju müra ega soodusta heitgaasi ja lõhna eemaldamist. Kui ventilaatori imemine on ebapiisav ja suitsu väljavool ei ole sujuv, on vaja ventilaatorit puhastada.

3. Objektiivide puhastamine: masinal võivad olla peeglid ja teravustamisläätsed. Laser peegeldub ja fokusseerub läbi nende läätsede, enne kui see laserikarvast välja kiirgab. Objektiivid saastuvad kergesti tolmu või muude saasteainetega, põhjustades laseri kadu või objektiivi kahjustusi. Nii et puhastage läätsi iga päev.

Ettevaatusabinõud läätsede puhastamisel:

1. Objektiivi tuleb õrnalt pühkida, et vältida pinnakatte kahjustamist;

2. Kukkumise vältimiseks tuleb pühkimisprotsessi käsitseda õrnalt;

3. Teravustamisläätse paigaldamisel jälgige, et nõgus pool oleks allapoole.

Laserlõikepinkide kasutusvalik on väga lai, mille hulgas on fiiberoptiliste lõikepinkide põhiliseks töövaldkonnaks metalli lõikamine ja nikerdamine ning lõiketööde kiirus on väga kiire. Samas on laserlõikuse muster väga täpne, mis mitte ainult ei paranda lehtmetalli töötlemise kunstilist maitset ja tehnilist sisu, vaid suurendab ka kasumimarginaali. Seega peavad töötajad enne tööle asumist koolitama, neid väärtustama ja standardiseeritud viisil töötama, et seadmed saaksid kõiki paremini teenindada ja rohkem väärtust luua.