Metallmaterjalide töötlemiseks saab kasutada nii tasapinnalisi laserlõikepinke kui ka kolmemõõtmelisi laserlõikepinke
Paljud inimesed kipuvad kiudoptiliste laserlõikusmasinate ostmisel vaeva nägema tasapinnalise laserlõikusmasina või 3D-laserlõikusmasina ostmise vahel. SiinXT Laser ütleb teile, kuidas valida. Kui tegelete pikaajaliselt metalli lamepleki töötlemisega ja aeg-ajalt kõverate materjalide töötlemisega, on klientidel õige valida lame laserlõikepink. Kui tegelete pikaajaliselt ebaregulaarse kõvera materjali töötlemisega, valige 3D laserlõikepink ja laske professionaalsetel seadmetel teha professionaalset tööd, Vaatame, mis on lamelaseriga lõikepinkide ja 3D laserlõikepinkide erinevused.
Lame laserlõikusmasin
Tasapinnalisi laserlõikamismasinaid kasutatakse peamiselt tasapinnaliseks lõikamiseks. Tasapinnalised laserlõikemasinad on eelistatud mudel metallist lameplaatide töötlemise tööstuses, millel on "lendav" lõikekiirus, äärmiselt madalad kasutuskulud, suurepärane stabiilsus, kvaliteetne töötlemine ja tugev kohanemisvõime. Kumeraid materjale nad aga töödelda ei saa.
3D laserlõikusmasin
3D laserlõikusmasin suudab töödelda nii lamedaid kui ka kumeraid materjale. Selle peamine eelis on kõrge automatiseerituse tase. Robotkäsi saab lõigata umbes 360 kraadi, võimaldades töödelda pindu, mille lõikamist tavaliselt raskeks, raskeks või võimatuks peame, kuni graafika on seadistatud. Robotkäsi võib töötada mis tahes pinnal ilma nurka käsitsi reguleerimata. U-kujulist toru laserpead kasutav laserlõikamismasin suudab teostada erinevaid kolmemõõtmelistel töötlusobjektidel vajalikke protsesse. Suure töötlemisalaga saab täpselt lõigata ja töödelda erineva paksusega metallmaterjale, näiteks lehtmetalli ja roostevaba terast. Varustatud LCD-ekraani ja võrguühenduseta CNC-süsteemiga on töö mugavam.
3D laserlõikus kasutab tööstusrobotite paindlikku ja kiiret liikumisvõimet. Sõltuvalt kasutaja poolt lõigatava ja töödeldava detaili suurusest saab roboti paigaldada vertikaalselt või tagurpidi, et õpetada programmeerimist või offline programmeerimist erinevate toodete ja trajektooride jaoks. Roboti kuue teljega koormatud fiiberlaserlõikepea teostab 3D-lõikamist ebakorrapärastel toorikutel.
Kuigi kahe seadme paigutus on erinev, on lõikematerjalid ja kasutusvaldkonnad mõnevõrra sarnased.
Nii 3D laserlõikusmasinad kui ka tasapinnalised laserlõikusmasinad sobivad metallimaterjalide lõikamiseks nagu roostevaba teras, süsinikteras, legeerteras, räniteras, tsingitud terasplaat, nikli titaani sulam, kroom-nikli rauasulam, alumiinium, alumiiniumisulam, titaani sulam , vask jne.
Nii 3D-laserlõikamismasinaid kui ka tasapinnalisi laserlõikusmasinaid saab kasutada erinevates tootmisharudes, nagu lennundus, autod, masinate tootmine, liftide tootmine, reklaamitootmine, kodumasinate tootmine, meditsiiniseadmed, riistvara, dekoratsioonid, metalli välistöötlusteenused jne.