Laserlõikusmasina töö- ja kasutusprotsess

- 2023-05-31-

XT Laser – laserlõikamismasin

Laserlõikamismasinate kasutamise oskus suudab paremini rahuldada igapäevaseid tootmisvajadusi. Laserlõikusmasinate töö jaguneb riist- ja tarkvaraks. Riistvara keskendub peamiselt keskendumisele. Teravustamise ajal ei tohiks kõik kehaosad laseriteed blokeerida, olge põletuste eest ettevaatlik. Tarkvara: on olemas spetsiaalne laserlõikusmasina tarkvara, mida saab kasutada koos peavoolu disainitarkvaraga, nagu CAD, Photoshop jne. Mõnede masinaosade töö on väga sarnane, sealhulgas optilise tee reguleerimine, fookuskauguse reguleerimine. ja muud riistvaratoimingud (pöörake töötamise ajal tähelepanu ohutusele, olge laseri optilise tee suhtes ettevaatlik ja ärge kasutage optilist rada). Tarkvaraosas seatakse aga erinevad parameetrid vastavalt erinevatele töödeldavatele materjalidele. Ilma professionaalse personali väljaõppeta on omaette uurimine tõepoolest aeganõudev, nii et te ei saa lasermasinatest aru. Parim on omada head arusaama, kuidas tootjaga koostööd teha. Näiteks,XT Keskmise ja väikese võimsusega laserlõikuspinkide tootja Laser pakub pärast masina ostmist klientidele paigaldusprotsessi käigus individuaalset koolitust. Allpool on lühike loetelu laserlõikusmasinate tööprotseduuridest.


Laserlõikusmasina tööprotsessi etapid on järgmised:

1. Järgige lõikemasina üldisi ohutusprotseduure. Laseri käivitamiseks järgige rangelt laserkäivitusprogrammi.

2. Käitaja peab läbima koolituse, olema kursis seadmete struktuuri ja toimimisega ning omandama asjakohased teadmised operatsioonisüsteemist.

3. Kandke töökaitsevahendeid vastavalt eeskirjadele ja kandke laserkiire läheduses eeskirjadele vastavaid kaitseprille.

4. Suitsu ja auru tekke ohu vältimiseks ärge töödelge materjali enne, kui pole selge, kas seda saab kiiritada või laseriga kuumutada.

5. Kui seadmed töötavad, ei tohi operaatorid oma ametikohalt lahkuda ega usaldada kedagi nende eest ilma loata hoolitsema. Kui tõesti on vaja lahkuda, tuleks masin välja lülitada või toitelüliti välja lülitada.

6. Hoidke tulekustuti käeulatuses; Lülitage laser või katik välja, kui te seda ei töötle; Ärge asetage paberit, riiet ega muid tuleohtlikke materjale kaitsmata laserkiirte lähedusse.

7. Kui töötlemise käigus avastatakse kõrvalekaldeid, tuleb masin viivitamatult välja lülitada, rikked tuleb kiiresti kõrvaldada või teavitada juhendajat.

8. Hoidke laser, voodi ja ümbritsev ala puhas, korras ja õliplekkideta ning virna toorikud, lauad ja jäätmed vastavalt eeskirjadele.

9. Gaasiballoonide kasutamisel on oluline vältida keevitusjuhtmete kahjustamist, et vältida lekkeõnnetusi. Gaasiballoonide kasutamine ja transportimine peab vastama gaasiballoonide järelevalve eeskirjadele. Ärge jätke gaasiballoone otsese päikesevalguse kätte ega soojusallikate lähedusse. Pudeliventiili avamisel peab operaator seisma pudeli otsiku küljel.

10. Hoolduse ajal järgige kõrgepinge ohutuseeskirju. Järgige hoolduseeskirju ja -protseduure iga 40 töötunni või nädala, iga 1000 töötunni või kuue kuu järel.

11. Pärast masina käivitamist tuleb masin käsitsi käivitada väikesel kiirusel X- ja Y-suunas, et kontrollida ja kinnitada, kas esineb kõrvalekaldeid.

12. Pärast uue tooriku programmi sisestamist tuleks seda kõigepealt testida ja kontrollida selle toimimist.

13. Töötamisel pöörake tähelepanu tööpingi töö jälgimisele, et vältida õnnetusi, mis on põhjustatud lõikemasina väljumisest efektiivsest liikumisulatusest või kokkupõrkest kahe masina vahel.

14. Paigutuse programmeerimine, mis on etapp, kus töödeldav detail asetatakse lehele virtuaalse paigutuse kaudu, tagades, et seda ei lõigata välja.

15. Tõstke plaat üles ja laadige materjal. Selles etapis on oluline asetada materjalid võimalikult sirgelt, vastasel juhul on servade joondamine keeruline.

16. Vahetage laserpea ja muud tarvikud vastavalt plaadi paksusele. Erinevatele laseripeadele vastavad erinevad plaadipaksused.

17. Serva otsimine ja parameetrite reguleerimise lõikamine.

Ülaltoodud on põhimõtteliselt praegused laseroperatsiooni etapid. Kui teil on endiselt ebaselge, on soovitatav pöörduda otse laserlõikusmasina tootja poole.