Viimastel aastatel on laserlõikamise tehnoloogiat üha laialdasemalt kasutatud töötlevas tööstuses, nagu lehtmetall ja käsitöö, olgu siis metallilõikuse või mittemetallilise lõikamise valdkonnas. Laserlõikamismasinate tehnoloogia on muutunud üsna küpseks ja sellel on lõiketööstuses suur turuosa. Siiski on paljudel kasutajatel endiselt mitmesuguseid küsimusi sobiva laserlõikusmasina valimise kohta. Allpool on keskmise ja väikese võimsusega laserseadmete tootja,XT, tutvustab teile, kuidas valida laserlõikusmasinat õigesti, mida saab vaadelda järgmistest aspektidest:
1. Ettevõttes töödeldavate materjalide valik ja ärinõuded
Esiteks peame arvestama selliste teguritega nagu meie tegevusala, lõikematerjalide paksus ja see, milliseid materjale tuleb lõigata. Seejärel peame kindlaks määrama ostetavate seadmete võimsuse ja töölaua suuruse. Praegu on turul olevate laserlõikusmasinate võimsus vahemikus 500 W kuni 6000 W ja keskmise suurusega töölauaga tootjad saavad neid kohandada vastavalt kliendi vajadustele.
Esialgne valik 2 tootjat
Pärast nõudluse väljaselgitamist saame minna turule selle kohta tutvuma või minna laserlõikemasinad ostnud kolleegide juurde, et esmalt kontrollida masina jõudlust ja põhiparameetreid. Valige eelsuhtluseks ja proovivõtuks mitu tugeva võimekusega ja soodsate hindadega tootjat. Hiljem saame teha kohapealseid ülevaatusi ja täpsemalt läbi rääkida masinate hinnad, koolitused, makseviisid, järelteenindus jne.
3. Laseri võimsuse suurus
Laserlõikusmasinate jõudluse valimisel peaksime täielikult arvestama oma keskkonnaga. Laseri võimsuse suurus on ülioluline. Näiteks kui lõikame sageli alla 6 mm paksuseid metalllehti, saame tootmisvajaduste rahuldamiseks valida 500W-700W laserlõikusmasina. Kui lõikame materjale üle 6 mm, peame kaaluma suurema võimsusega masinaid, mis on ettevõtete kulude kontrollimisel väga kasulikud.
4 laserlõikusmasina põhiosa
Samuti peame laserlõikusmasinate ostmisel pöörama suurt tähelepanu mõnele olulisele komponendile. Eriti lasergeneraatorite, laserlõikepeade, servomootorite, juhtsiinide, veepaakide jms puhul on oluline vahet teha, kas need on kodumaal toodetud või imporditud. Need komponendid mõjutavad otseselt laserlõikamismasinate lõikekiirust ja täpsust ning paljud kodumaised tootjad kasutavad klientide petmiseks kodumaal toodetud võltsitud imporditud osi.
Olulisteks mõõtmisnäitajateks on ka seadmete kvaliteet ja stabiilsus
Tänapäeval on toodete uurimis- ja arendustsükkel lühike ning uuendused ja täiendused muutuvad üha kiiremaks. Seal on palju mitmekesisust, proovitootmist ja toodete masstootmist. Klientide tellimuste kvaliteetne ja kvantiteedi täitmine, ettevõtte maine säilitamine ja ettevõtte konkurentsivõime tõstmine on samuti iga operaatori jaoks väljakutseid esitav ülesanne. Seetõttu on stabiilse jõudlusega töötlemisseadmete valimine eelduseks ja aluseks ning suure turuosa ja usaldusväärse müügijärgse teenindussüsteemi valimine on parim valik Brändid, millel on mitu müügijärgset teeninduspunkti ja pikaajaline turutestimine, ei saa lihtsalt tooteid osta halb kvaliteet ja müügijärgne teenindus puudub lihtsalt sellepärast, et nad on ahned madalate hindade järele. Sellel on suur mõju ettevõtete tootmisele.
6 Müügijärgne teenindus
Iga tootja müügijärgne teenindus on väga erinev, samuti varieerub garantiiaeg. Müügijärgse teeninduse osas pakume klientidele mitte ainult tõhusaid igapäevaseid hooldusplaane, vaid omame ka professionaalset masinate koolitussüsteemi ja lasertarkvara, mis aitab klientidel võimalikult kiiresti alustada.
Pealegi, hoolimata sellest, kui hästi laserlõikusmasin on valmistatud, puutuvad kasutajad selle kasutamise ajal kokku mitmesuguste probleemidega. Kui puutute kokku probleemidega, mida kliendid ise lahendada ei suuda, on tootja jaoks eriti oluline pakkuda õigeaegseid lahendusi. See on ka oluline tegur, mida peame ergutuslõikeseadme valimisel arvestama.