Kiudlaserlõikusmasina võimsus

- 2023-05-22-

XT Keskmise võimsusega laserlõikusmasin

Võrreldes traditsioonilise lehtmetalli lõikamisega, annab laserlõikamine kvaliteetsemaid lõikeid, parandab oluliselt lõikamiskiirust ja seda saab lõigata mis tahes kujuga. Lisaks on turul laialt populaarsed ka laserlõikusmasinatega lõigatud materjalid, mis pakuvad töötlevale ja töötlevale tööstusele palju mugavusi. Laserlõikamise süsinikterase kasutamine tööstuses on tavaliselt alla 20 mm. Lõikamisvõime on üldiselt alla 40 mm. Roostevaba terase tööstuslik kasutamine on tavaliselt alla 16 mm ja lõikevõimsus on tavaliselt alla 25 mm. Ja kui töödeldava detaili paksus suureneb, väheneb lõikekiirus oluliselt.



Erineva võimsusega kiudlaserlõikusmasinatel on erinevad lõikevõimalused ja lõikepaksusvahemikud. Niisiis, kuidas valida sobiva kiudlaserlõikusmasina võimsust? Kas valida suure võimsusega kiudlaserlõikusmasin või keskmise kuni väikese võimsusega laserlõikusmasin? Nüüd võtame kõik aru ja mõistame. Võtame näiteks tavalise keskmise ja väikese võimsusega fiiberlaserlõikusmasina 500W-1000W ja analüüsime seda kõigi jaoks:

Lõikeprotsessi parameetrite võrdlus 500W ja 1000W kiudlaserlõikusmasinate vahel. Võttes näiteks süsinikterasest materjalid, on alla 2 mm süsinikterase lõikamiskiirus 500 W masinaga umbes 6,6 meetrit minutis ja 1000 W masina lõikekiirus umbes 8 meetrit minutis; 6 mm süsinikterase lõikekiirus 500 W masinaga on umbes 0,8 meetrit minutis, 1000 W masinaga aga umbes 1,6 meetrit minutis. Kasutades 1200 W võimsusega laserit 2 mm paksuste madala süsinikusisaldusega terasplaatide lõikamiseks, on võimalik saavutada lõikekiirus kuni 600 cm/min. Ja nii edasi.

Võttes näiteks roostevaba terase, on alla 2 mm roostevaba terase lõikekiirus 500 W masinaga umbes 8 meetrit minutis, samas kui 1000 W masinaga on võimalik saavutada lõikekiirus umbes 17 meetrit minutis; Umbes 3 mm paksuse roostevaba terase lõikekiirus 500 W masinaga on umbes 0,4 meetrit minutis, 1000 W masinaga aga umbes 1,4 meetrit minutis, mis viitab olulisele erinevusele. Sellest on näha, et 500W ja 1000W kiudlaserlõikusmasinatega silmitsi seistes on selgelt targem valik 1000W kiudlaseriga lõikemasin.

CO2 laserlõikamise ajastul oli laseri maksimaalne võimsus piiratud 6000 W-ga. Algusaegadel oli kiudlaserlõikeplaatide paksus piiratud ka süsinikterase puhul 20 mm ja roostevaba terase puhul 12 mm. Paksemate materjalide puhul kasutati endiselt traditsioonilisi töötlemismeetodeid, nagu peenplasma, traadi lõikamine või veejoaga lõikamine. Revolutsiooniline muutus, et 10000-vatine kiudlaseriga lõikamine on lehtmetalli töötlemise valdkonnas kandnud, on erinevate materjalide töödeldavuse paksuse pidev parandamine: alumiiniumisulamist plaadid võivad ulatuda 40 mm-ni, roostevabast terasest plaadid võivad ulatuda 50 mm-ni. 12kW ja 15kW kiudlaseriga lõikamismasinate järjestikuse kasutuselevõtuga jätkatakse materjali lõikamise paksusepiirangu ületamist.

Andmed näitavad, et fiiberoptilise lõikesüsteemi üldine energiatarbimine on umbes 3–5 korda väiksem kui CO2 lõikamissüsteemil, mille tulemuseks on energiatõhususe paranemine üle 86%. Kuni 6 mm paksuste materjalide lõikamisel on 1,5 kW kiudlaseriga lõikesüsteemi lõikekiirus samaväärne 3 kW süsinikdioksiidi laserlõikesüsteemi lõikekiirusega.

Lisaks lõikepaksuse suurenemisele paraneb ka 10000-vatise tasemega laserlõikuse lõikamise efektiivsus keskmiste ja õhukeste plaatide valdkonnas mitme tasandi võrra. 3-10mm paksuste roostevabast terasest plaatide lõikamisel on 10kW laserlõikusmasina lõikekiirus üle kahe korra suurem kui 6kW masinal; Samal ajal võib 10 kW laserlõikusmasin saavutada süsinikterase lõikamisel kiire ereda pinna lõikamiskiiruse 18-20 mm / s, mis on kaks korda suurem tavalisest standardlõikamisest; Süsinikterase lõikamiseks 12 mm ulatuses saab kasutada ka suruõhku või lämmastikku, mille lõiketõhusus on kuus kuni seitse korda suurem kui hapnikuga lõikamise süsinikterasest. Suure võimsusega õhukeste plaatide laserlõikamise efektiivsuse parandamise kiirus on tunduvalt ületanud inimeste varasema kujutlusvõime, mis on ka peamine põhjus, miks suure võimsusega laserlõikusmasinad on lehtmetalli turul populaarsed.