XTLaser – laserlõikamismasin
Millised on laserlõikamise ohud operaatoritele? Kas laserlõikusmasin kiirgab kiirgust? Kas laserlõikusmasin on inimeste tervisele kahjulik? Laserlõikamismasinate kohta peate teadma vaid mõnda tervet mõistust.
Nagu teada, on mehaanilise tööstuse töös olulised riskid. Töötlemise käigus tekkiv mehaaniline müra, tolm ja tolm, samuti ebaõige töö võib põhjustada kasutajatele kergeid või raskeid kehavigastusi. Selleks, et vältida operaatoritele isiklikku ohtu, tehakse järgmised soovitused, et tuletada neile meelde standardsete toimingute tegemist.
Laserlõikamismasinate töötlemisel suudavad kiiratava laseri omadused suurel määral koondada energiat ruumis ja ajas. See moodustab pildi, keskendudes silma murdumiskeskkonna kaudu võrkkestale.
Võrkkesta energiatihedus on 104–105 võrra suurem kui sarvkesta langev energiatihedus. Laseri monokromaatsus on hea ja silmapõhja värvide erinevus on väike. Ülimadala laserenergiaga kiiritamisel põhjustavad ülaltoodud omadused sarvkesta või võrkkesta kahjustusi.
Laserlõikusmasinate kiirguse vähendamiseks on vaja kasutada laserkaitseprille, mis on spetsiaalselt ette nähtud kiudlaserlõikusmasinate seadmetele ja suudavad tõhusalt vähendada kiudlaserlõikusmasinate kiirgust.
Seetõttu ei pea töötajad kasutamise ajal muretsema, nad saavad töödeldavat detaili enesekindlalt lõigata ning laserkaitseklaase on mitut tüüpi, sealhulgas komposiit-, neeldumis-, peegeldus- ja difraktsiooniklaase.
Kui soovite laserlõikusmasina kiirgust vähendada, saavad töötajad võtta enesekaitsemeetmeid, näiteks süüa kiirguskindlamat toitu, mis suudab tõhusalt vastu seista kiudlaseriga lõikemasina kiirgusele.
Üldiselt meeldib operaatoritele, kes on äsja laserlõikusmasinatega kokku puutunud, lõikepead silmitseda. Kui nad vaatavad lõikamisel tekkinud sädemeid pikka aega, võib see kahjustada nende silmi ja tekitada kipitustunnet. Üldiselt pakuvad mõned laserlõikusmasinate tootjad vastavaid silmade kaitseprille. Laserlõikusmasinal on kõrge intelligentsus ja mehitamata töö, nii et operaator ei pea lõikepead vahtima. Plasmalõikamismasin vajab sobivat tolmueemaldusseadet selle suure tolmusisalduse, tiheda suitsu ja lõikamise ajal tugeva valguse tõttu. Laserlõikusmasinad tekitavad objektide lõikamisel vähem tolmu, vähem tugeva valguse ja madala müratasemega, muutes need suhteliselt keskkonnasõbralikuks.
Suitsu ja tolmu ohud jäävad ka operaatoritel kergesti kahe silma vahele. Laseri tekitatud kõrge temperatuur interakteerub töödeldud materjaliga erinevate protsesside lõpuleviimiseks, tekitades samal ajal suure hulga auruudu. Mittemetalliliste materjalide töötlemisel tekkiv suits sisaldab suures koguses keemilisi komponente, mis võivad õhku sattudes kahjustada inimkeha. Rõivalisandite töötlemisel, nööbivärvi eemaldamisel, traatvärvi eemaldamisel ja paberi töötlemisel on see veelgi rängem ja tuleb paigaldada suitsu väljalaskesüsteemid. Samal ajal tagada töökeskkonna ventilatsioon. Samuti loodame, et vastavad praktikud oskavad oma tervisele õigeaegselt tähelepanu pöörata.