Metallilõikepingid - Metalli laserlõikemasinad - Metallpleki laserlõikemasinad

- 2023-04-15-

XTLaser – metallpleki laserlõikusmasin

Metallilõikamismasinaid nimetatakse mõnikord metalli laserlõikamismasinateks, kuna enamikus metallilõikamisprotsessides kasutatakse traditsiooniliste protsesside asendamiseks laserlõikamismasinaid. Seetõttu on terminoloogias vaid mõned erinevused. Põhjus, miks metallilõikuspingid on populaarsed, peitub eelkõige selles, et üha enam kasutatakse varem raskesti töödeldavaid metallmaterjale, Tehnoloogia arenedes ei suuda traditsioonilised lehtmetallitöötlusmeetodid enam tänapäeva tootmisvajadusi rahuldada. Metallist lehtlaserlõikamismasinate ilmumine on toonud metallimaterjalide töötlemise meetoditesse revolutsioonilisi muutusi.



Metalli lõikamine on oluline tootmisprotsess tööstuslikus ehitustööstuses ja muudes valdkondades. Metallilõikemasinad, tuntud ka kui metalli laserlõikemasinad või metallist lehtlaserlõikemasinad, vabastavad energiat, kui laserkiirt kiiritatakse metallist tooriku pinnale, et see sulaks ja aurustub, et saavutada lõikamise või nikerdamise eesmärk. Neil on suur täpsus, kiire lõikamine, need ei piirdu lõikemustri piirangutega, automaatne ladumisseade säästab materjale ja sujuvad lõiked, madalad töötlemiskulud ja muud omadused.

On arusaadav, et uue põlvkonna täiustatud laserlõikussüsteemidel on head optilised režiimid, väikesed lõikeõmblused ja suur täpsus; Mehaaniline järellõikepea puutub liikumiseks otse kokku lehtmetalliga ja laserfookus jääb muutumatuks. Lõikekiirus ja -kvaliteet on kogu tööpinna ulatuses ühtlane ja ühtlane; Võttes kasutusele kahe juhtrööpa positsioneerimise ja kuulkruviülekande, on sellel kiire kiirus, suur täpsus, sujuv liikumine, hea dünaamiline jõudlus ja pikk kasutusiga; Tööpink on varustatud kokkupõrkevastaste piirlülitite ja polüuretaanist kokkupõrkevastaste stopperitega nii vertikaalses kui ka horisontaalses liikumissuunas, tagades masina töötamise ajal maksimaalse ohutuse; Automaatne programmeerimissüsteem genereerib graafikafailidest otse töötlusprogramme ning arvuti simuleerib graafika töötlemisrada, parandades töötluse ja materjalikasutuse efektiivsust.

Metalli lõikepinke kui uut tüüpi tööriistu kasutatakse erinevates tööstusharudes üha enam. Kuidas siis laserlõikamist kasutatakse ja kuidas laserlõikuse kvaliteeti eristada?

Esiteks kontsentreeritakse laseri energia valguse kujul suure tihedusega kiireks, mis kandub edasi tööpinnale, et tekitada materjali sulatamiseks piisavalt soojust. Lisaks eemaldab talaga koaksiaalne kõrgsurvegaas otse sulametalli, saavutades seeläbi lõikamise eesmärgi. See näitab, et laserlõikamine erineb põhimõtteliselt tööpinkide mehaanilisest töötlemisest.

See kasutab lasergeneraatorist väljastatud laserkiirt, mis fokusseeritakse välise vooluahela süsteemi kaudu suure võimsusega laserkiireks. Laseri soojust neelab tooriku materjal ja tooriku temperatuur tõuseb järsult. Pärast keemistemperatuuri saavutamist hakkab materjal aurustuma ja moodustab auke. Kui tala tooriku suhtes liigub, moodustab materjal lõpuks pilu. Protsessi parameetreid (lõikekiirus, laseri võimsus, gaasi rõhk jne) ja liikumistrajektoori lõikamise ajal juhib CNC-süsteem ning pilus olev räbu puhutakse teatud rõhul abigaasiga minema.

Metalli laserlõikamise käigus lisatakse ka lõigatavale materjalile sobivaid abigaase. Terase lõikamise ajal kasutatakse hapnikku abigaasina, et tekitada sulametalliga eksotermilisi keemilisi reaktsioone materjali oksüdeerimiseks, aidates samal ajal ära puhuda võre sees olevat räbu. Kõrgete töötlemistäpsuse nõuetega metallosade puhul saab tööstuses abigaasiks valida gaasilise lämmastiku.

Paljusid metallmaterjale, olenemata nende kõvadusest, saab lõigata ilma deformatsioonita, kasutades metalllehtlaserlõikusmasinat (praegu suudab kõige arenenum metallist laserlõikusmasin lõigata ligi 100 mm paksust tööstusterast). Muidugi on suure peegeldusvõimega materjalide, nagu kuld, hõbe, vask ja alumiiniumisulamid, puhul need ka head soojusülekandejuhid, muutes laserlõikamise keeruliseks või isegi võimatuks (mõned raskesti lõigatavad materjalid saab lõigata impulsslaine laserkiirega, kuna impulsilaine ülikõrge tippvõimsus võib koheselt tõsta materjali kiire neeldumistegurit).