XTLaser-lameplaadi laserlõikusmasin
Laserlõikusmasinate eeliseks on see, et need asendavad traditsioonilised mehaanilised noad nähtamatute laserkiirtega. Sellel on kõrge täpsus, kiire lõikekiirus, mida ei piira lõikemustrid, automaatne ladumine, materjali kokkuhoid, lamedad lõiked ja madalad töötlemiskulud. Lamelaseriga lõikamismasina õige joondamine parandab järk-järgult või asendab traditsioonilisi metallilõikamisseadmeid. Kuidas reguleerida laserlõikusmasina väljundasendit.
Laseri tera mehaaniline osa ei puutu töödeldava detailiga kokku ja see ei kriimusta töö ajal tooriku pinda. Laserlõike kiirus on kiire, sisselõige on tasane ja sile ning üldjuhul ei vaja järgnevat töötlemist. Lõikamise kuumusest mõjutatud tsoon on väike, plaadi deformatsioon on väike ja sisselõige on kitsas (0,1–0,3 mm). Lõikus on mehaanilise pinge ja nihkejälgedeta. Kõrge töötlemise täpsus, hea korratavus ja materjali pinna kahjustuste puudumine. CNC programmeerimine, mis suudab töödelda mis tahes skeemi, suudab lõigata terveid lehti suures formaadis ilma vormi avamise vajaduseta, ökonoomne ja ajasäästlik.
Lamelaseriga lõikemasinate õige joondusmeetod on järgmine:
Laserjuhtsüsteem koosneb kolmetasandilistest A-, B- ja C-peeglitest ning reguleeritavatest teravustamispeeglitest;
Laseri genereerimise süsteem koosneb CO2 laserist ja lasertoiteallikast.
Optiline tee on valgusjuhisüsteem ja Armada lasermasin kasutab lennu optilist rada. Täielik optiline marsruutimine koosneb lasertorust, reflektorraamist (A, B, C), teravustamispeeglist ja vastavatest reguleerimisseadmetest, mis on laserlõikusmasina põhiosad.
Valgustee reguleerimise kvaliteet on otseselt seotud lõikeefektiga, seega on vaja kannatlikult ja hoolikalt reguleerida.
a. Helkuri raam A
1. Valguse sihtmärgi paigutusklamber 2. Reflektor 3. Vedrulukustuskruvi 4. Reguleerimiskruvi 5. Reguleerimismutter 6. Lukustuskruvi a
7. Lukustuskruvi b 8. Reguleerimiskruvi M1 9. Peegeldava peegli lukustusplaat 10. Reguleerimiskruvi M 11. Reguleerimiskruvi M2
12. Pingutusvedru 13. Helkuri kinnitusplaat 14. Tugiplaat 15. Alus
b. Helkuriraam B (selle paigaldusalusplaat erineb raami A omast, välja arvatud, et ülejäänud on samad)
1. Paigaldage alusplaat (liigutatav vasakule ja paremale)
2. Lukustuskruvid
Helkuri raam C
1. Helkuri reguleerimisplaat 2. Helkur 3. Lukustuskruvi 4. Reguleerimiskruvi M1 5 Helkuri reguleerimisplaat
6. Reflektori kinnitusplaat 7. Reguleerimiskruvi M 8. Lukustuskruvi 9. Reguleerimiskruvi M2
d. Teravustamispeegel
1. Fookuspeegli sisesilinder 2. Sisselasketoru 3. Piirkruvi rõngas 4. Õhudüüsi üleminekuhülss
5. Õhuotsik 6. Peegeltoru 7. Piirkruvi 8. Reguleerimishülss
3. Optilise tee reguleerimine
(1)
(1) Esimese tule reguleerimine
Kinnitage läbipaistev kleeplint reflektori A hämardavale sihtmärgi avale, koputage käsitsi valguse väljundit, peenhäälestage reflektori A alus ja lasertoru kronstein nii, et valgus tabaks sihtmärgi ava keskpunkti, ja olge ettevaatlik, et mitte blokeerida. valgus;
(2) Teise tule reguleerimine
Liigutage reflektor B kaugemasse asendisse, kasutage papitükki valguse kiirgamiseks lähedalt kaugele ja suunake valgus ristkiire sihtmärki. Kui kaugtuli on sihtmärgi sees, peab lähiots olema sihtmärgi sees. Seejärel reguleerige lähiotsa ja kaugemad valguspunktid järjepidevaks, st kuidas lähiots kaldub kõrvale ja kuidas kaugem ots samuti, nii et rist oleks samas asendis nii lähiotsas kui ka kaugemates valguspunktides. See näitab, et valguse tee on paralleelne Y-telje juhtrööpaga.
(3) Kolmanda tule reguleerimine (märkus: rist jagab valguspunkti vasakule ja paremale)
Liigutage reflektor C kaugemasse asendisse, suunake valgus valguse sihtmärgisse ja tabage sihtmärki üks kord vastavalt sissetulevast otsast ja kaugemast otsast. Reguleerige risti asend nii, et see vastaks lähima otsa punkti risti asukohale, mis näitab, et tala on paralleelne X-teljega. Kui optiline tee kaldub sisse- või väljapoole, tuleb peegliraamil B lahti või pingutada M1, M2 ja M3, kuni need on ühtlaselt jagatud.
(4) Neljanda tule reguleerimine
Kleepige läbipaistva kleeplindi tükk valguse väljalaskeava külge, jättes valguse väljalaskeavasse ringikujulise jälje. Klõpsake valguse väljalaskeava ja eemaldage kleeplint, et jälgida väikese augu asukohta. Reguleerige peegliraamil C vastavalt vajadusele M1, M2 ja M3, kuni valguspunkt on ümmargune ja sirge.
(2) Fookuskauguse mõõtmise meetod: asetage düüsi alla rauatükk, sörkige, kuni valgus väljub, ja tõstke peeglitoru üles. Kui tuli tabab kõige heledamat raudplaati, keerake kruvi kinni. Sel ajal on mõõdetud kaugus raudplaadi pinnast otsikuni fookuskaugus (umbes 4-6 mm)