Kolm fookuskaugust kiudlaserlõikusmasinaga

- 2023-03-29-

Optilise kiudlaseriga lõikamismasina fookuskaugus on oluline metallmaterjali lõikamiseks


Millal on parim aeg laserlõikusmasina fookuskauguse reguleerimiseks? Enne mis tahes lehe lõikamist ja mulgutamist tuleb reguleerida laserfookuse ja lõikematerjali vahelist kaugust. Laserlõikusseadmetel on mitu fookuskaugust. Erinevad fookusasendid toovad sageli kaasa lõikematerjali ristlõike erineva peenuse. Väga oluline on kiudlaseriga lõikemasina fookuskaugust mõistlikult reguleerida. Kui laser lõikab õhukese plaadi, pole fookus tegelikult oluline. Paksemate plaatide laserlõikamisel on võimsusel ja kiirusel suur mõju saastale. Üldiselt, kui tegemist on räbu tõstmisega, on prioriteet see, kas õhurõhk on liiga madal või kiirus liiga aeglane. Kui see ei tööta, reguleerige lihtsalt sagedust või sirgendage optilist rada, peame mõistma mitut kiudlaseriga lõikamismasina fookuskaugust.

Kolme fookuskaugusega optilise kiudlaseriga lõikamismasin.



Kui kiudlaserlõikusmasina fookus on optimaalses asendis, saab väikseima pilu ja suurima efektiivsusega saavutada parima lõikeefekti. Järgnevalt on toodud kolme tüüpi kiudlaseriga lõikemasinate fookuskaugused.

Negatiivne fookuskaugus.

Negatiivset fookuskaugust (lõikamisfookus on lõikematerjalil) kasutatakse peamiselt paksude metallplaatide lõikamiseks. Negatiivse fookuskaugusega paksude plaatide lõikamine nõuab suuremat lõikelaiust, mille tulemuseks on düüsi ebapiisav hapnikuvarustus, mille tulemuseks on lõiketemperatuuri langus ja suhteliselt karedad lõikepinnad, mis ei sobi ülitäpseks lõikamiseks.

Sisemine negatiivne fookuskaugus.

Sisemist negatiivset fookuskaugust (lõikefookus asub lõikematerjali sees) kasutatakse tavaliselt kiudoptiliste laserlõikusmasinate puhul materjalide, nagu alumiinium, alumiiniumisulamid ja roostevaba teras, lõikamiseks. Teravustamispõhimõtte kohaselt on lõikelaius suurem kui tooriku pinna lõikepunkt. Selles režiimis on optilise kiudlaseriga lõikamismasinal suur õhuvool, kõrge temperatuur ning veidi pikem lõikamis- ja perforatsiooniaeg. Seetõttu kasutatakse seda lõikamismeetodit peamiselt kõvade materjalide, nagu alumiinium või roostevaba teras, lõikamiseks.

fookuskaugus

Fookuskaugus (lõikefookus asub lõikematerjali pinnal) on tavaliselt fookuse positsioneerimise meetod, mis sobib selliste materjalide nagu SS41, SPH ja SPC lõikamiseks. 0 fookuskaugusega lõikamise fookus on tooriku pinna lähedal. Ülemise ja alumise lõikepinna erineva sileduse tõttu on lõike ülemine pind suhteliselt sile, alumine aga suhteliselt kare. Lõikefookuse positsioneerimismeetod tuleb määrata vastavalt ülemise ja alumise pinna tegelikele protsessinõuetele.

Väga oluline on määrata kiudlaserlõikusmasina fookusasend vastavalt tegelikule olukorrale. Ainult mõistlik fookusasend võib muuta kiudlaserlõikusmasina töö mõistlikumaks.

Optilise kiudlaseriga lõikemasina fookussuhe: fookus on tooriku pinnal.

Selles režiimis on tooriku ülemise ja alumise pinna siledus erinev. Üldiselt on lõikekoha lähedal olev lõikepind siledam, samas kui lõikepunktist eemal olev alumine pind tundub kare. Praktilistes rakendustes tuleks see režiim määrata ülemise ja alumise pinna protsessinõuete alusel.

Kiudlaserlõikusmasina fookuspunktide seos: fookuspunkt on tooriku sees.

Seda meetodit tuntakse ka positiivse fookuskaugusena. Kui lõigatav detail on roostevaba teras või alumiiniumplaat, kasutatakse tavaliselt režiimi, kus lõikepunkt on tooriku sees. Selle meetodi üks puudus on aga see, et kuna fookus on lõikepinnast kaugel, on lõikelaius suhteliselt suurem kui lõikepunkti laius tooriku pinnal. Samas nõuab see režiim suurt lõikeõhuvoolu, piisavat temperatuuri ning veidi pikemat lõike- ja augustamisaega. Seega, kui valite tooriku materjali, on see peamiselt valmistatud kõvadest materjalidest, nagu roostevaba teras või alumiinium.