Mis on laserlõikusmasina roll?

- 2023-03-23-

Mis on laserlõikusmasina eesmärk? Selle probleemi selgeks mõistmiseks on vaja mõista kõiki teadmisi laserlõikusmasinate kohta. Kuidas mõista laserlõikusmasinaid? Selgitame üksikasjalikult laserlõikusmasinatega seotud sisu:



Mis on laserlõikusmasin.

Laserlõikusmasin on tõhus metallmaterjalide töötlemise seade. Põhimõte on fokuseerida laserseadme kiiratav laservalgus suure võimsustihedusega laserkiireks läbi optilise teesüsteemi. Laserkiir kiiritab töödeldava detaili pinda, et saavutada sulamis- või keemistemperatuur, samal ajal kui kiirega koaksiaalne kõrgsurvegaas puhub ära sula või aurustunud metalli. Kui tala ja tooriku suhteline asend liigub, moodustub materjalist lõpuks pilud, saavutades seeläbi lõikamise eesmärgi. Laserlõikamisprotsess asendab traditsioonilised mehaanilised noad nähtamatu valgusvihuga. Sellel on kõrge täpsus, kiire lõikekiirus, mitte ainult lõikemustrid, automaatne ladumine, materjali kokkuhoid, lamedad lõiked ja madalad töötlemiskulud. See parandab või asendab selle järk-järgult. Traditsioonilised metalli lõikamisseadmed.

Kuidas kasutada laserlõikamismasinat.

Kui laserlõikusmasin töötab, on selle ebaõnnestumine väga ohtlik. Algaja peavad saama iseseisvaks tegutsemiseks koolitatud spetsialistid. Kogemuste põhjal on kokku võetud 13 detaili laserlõikusmasinate ohutustöödest:.

1. Järgige lõikemasinate üldisi ohutusnõudeid. Laseri käivitamiseks järgige rangelt laserkäivitusprotseduuri.

Operaatorid peavad läbima koolituse, tundma seadmete ülesehitust ja toimivust ning omandama asjakohaseid teadmisi operatsioonisüsteemi kohta.

Kandke töökaitsevahendeid vastavalt nõuetele ja kandke laserkiire läheduses eeskirjadele vastavaid kaitseprille.

4. Ärge töödelge materjali enne, kui on selge, kas seda saab kiiritada või laservalgusega kuumutada, et vältida võimalikku suitsu ja auru tekkimise ohtu.

5. Seadme töötamise ajal ei tohi operaator oma ametikohalt loata lahkuda ega tohi olla teiste järelevalve all. Kui on vaja lahkuda, peaks operaator peatuma või toitelüliti välja lülitama.

6. Hoidke tulekustuti käeulatuses. Kui te seda ei töötle, lülitage laser või katik välja. Ärge asetage paberit, riiet ega muid tuleohtlikke materjale varjestamata laserkiirte lähedusse.

7. Kui töötlemise käigus avastatakse kõrvalekaldeid, tuleb masin viivitamatult välja lülitada ja rike tuleb viivitamatult kõrvaldada või sellest teavitada juhendajat.

8. Hoidke laser, voodi ja ümbritsevad alad puhtad, korras ja õliplekkideta. Toorikud, plaadid ja jäätmematerjalid tuleb virnastada vastavalt eeskirjadele.

9. Gaasiballoonide kasutamisel vältige keevitusjuhtmete muljumist, et vältida elektrilekkega seotud õnnetusi. Gaasiballoonide kasutamine ja transportimine peab vastama gaasiballoonide järelevalve eeskirjadele. Terasest balloonide jätmine päikesevalguse kätte või soojusallikate lähedusse on rangelt keelatud. Pudeliventiili avamisel peab operaator seisma pudelisuu küljel.

10. Hoolduse ajal järgige kõrgepinge ohutuseeskirju. Hooldustööd tuleb teostada vastavalt eeskirjadele ja protseduuridele iga 40 töötunni või nädala, iga 1000 töötunni või 6 kuu järel.

Pärast masina käivitamist käivitage tööpink käsitsi madalal kiirusel nii X- kui ka Y-suunas ja kontrollige kõrvalekaldeid.

12. Pärast uue tooriku programmi sisestamist tehke esmalt proovisõit ja kontrollige selle toimimist.

13. Töötamise ajal pöörake tähelepanu tööpingi töö jälgimisele, et vältida õnnetusi, mis on põhjustatud lõikemasina tegelikust liikumisulatusest või kahest kokkupõrkest.

Laserlõikusmasinate omadused ja eelised.

Kõrge täpsus: sobib täppistarvikute lõikamiseks ning erinevate käsitöökalligraafiate ja maalide peeneks lõikamiseks.

2. Kiire kiirus: 100 korda kiirem kui traadi lõikamine.

3. Kuumuse mõjuala on väike ja seda ei ole kerge deformeerida. Lõikeõmblus on sile ja ilus ning järeltöötlust pole vaja.

Kõrge kulukuse suhe: hind on vaid 1/3 sama jõudlusega CO2 laserlõikusmasina hinnast ja 2/5 sama tõhususega CNC stantsi hinnast.

Äärmiselt madalad kasutuskulud: ainult 1/8-1/10 sarnastest CO2 laserlõikusmasinatest, mille tunnikulu on vaid umbes 18 jüaani, samas kui CO2 laserlõikusmasinate tunnikulu on umbes 150-180 jüaani.

Kuidas laserlõikusmasinat hooldada.

Laserlõikusmasina hind pole madal, ulatudes sadadest tuhandetest miljoniteni. Seetõttu võib laserlõikusmasina kasutusea võimalikult pikk pikendamine paremini säästa tootmiskulusid ja saada suuremat kasu. On näha, et laserlõikusmasinate igapäevane hooldus on väga oluline. Järgnevat selgitatakse peamiselt kuuest aspektist:.

1. Ringlusvee vahetamine ja veepaagi puhastamine: Enne masina kasutamist veenduge, et lasertoru oleks täidetud ringleva veega. Ringleva vee kvaliteet ja temperatuur mõjutavad otseselt lasertorude kasutusiga. Seetõttu tuleb tsirkuleeriv vesi välja vahetada ja veepaaki regulaarselt puhastada. Seda on kõige parem teha kord nädalas.

2. Ventilaatori puhastamine: masina sees oleva ventilaatori pikaajaline kasutamine võib põhjustada suure hulga tahke tolmu kogunemist ventilaatori sisse, mistõttu ventilaator tekitab palju müra, mis ei soodusta väljalaske ja desodoratsiooni. Kui ventilaatoril on ebapiisav õhu imemine ja halb suitsu väljalaskevõime, on vaja ventilaatorit puhastada.

3. Objektiivi puhastamine: masinal on mõned helkurid ja fookusläätsed. Need peeglid peegeldavad ja fokusseerivad laservalgust ning kiirgavad seejärel laseri juustest. Objektiiv võib kergesti saastuda tolmu või muude saasteainetega, mille tulemuseks on laseri kadu või objektiivi kahjustumine. Nii et peske läätsi iga päev.

Ettevaatusabinõud puhastamise ajal: 1. Läätse tuleb kergelt pühkida ja pinnakate ei tohi olla kahjustatud. Käsitsege pühkimisprotsessi ajal ettevaatlikult, et vältida kukkumist. Fookusobjektiivi paigaldamisel hoidke kindlasti nõgusat külge allapoole.

Juhtsiinide puhastamine: juhtsiinid ja lineaarsed võllid on üks seadme põhikomponente ning nende ülesanne on juhtida ja toetada. Tööpingi suure töötlemise täpsuse tagamiseks peavad selle juhtsiinidel ja sirgjoontel olema kõrge juhtimistäpsus ja hea liikumise stabiilsus. Seadme töötamise ajal tekib tooriku töötlemisel suur hulk söövitavat tolmu ja suitsu. Tuginedes nende aurude suurele hulgale pikaajalisele sadestumisele juhtrööpa ja lineaarvõlli pinnale, mõjutab see märkimisväärselt seadme töötlemistäpsust ja tekitab lineaarvõlli pinnale korrosioonilaike. juhtsiinist, lühendades seadmete kasutusiga. Seega puhasta masina juhtsiinid iga poole kuu tagant. Enne puhastamist lülitage masin välja.

Kruvide ja haakeseadiste kinnitamine: Pärast liikumissüsteemi teatud tööperioodi muutuvad liikumisliidete kruvid ja ühendused lahti, mis mõjutab mehaanilise liikumise stabiilsust. Seetõttu tuleb masina töötamise ajal jälgida jõuülekande komponente. Kui ebanormaalset heli või nähtust ei ole ja kui leitakse probleeme, on vaja neid õigeaegselt tugevdada ja hooldada. Samal ajal pingutage pärast masina teatud perioodilist kasutamist tööriistu, et kruvid ükshaaval kinni keerata. Esimene naha pingutamine peaks toimuma umbes kuu aega pärast seadme kasutamist.

VI Optilise tee kontroll: masina optilise tee süsteemi täiendab peegli peegeldus ja teravustamispeegli teravustamine. Optilisel teel teravustamispeeglil hälbeprobleemi pole, kuid kolm peeglit on fikseeritud mehaanilise osaga, millel on suur kõrvalekalde võimalus. Kuigi üldiselt kõrvalekaldeid ei esine, on soovitatav enne iga tööd kasutajal kontrollida, kas optiline tee on normaalne.