Kiudlaserlõikusmasina eeliste võrdlus

- 2023-02-23-

XT Laserkiud laserlõikusmasin

Kiudlaserlõikusmasin on laserlõikusmasin, mis kasutab valgusallikana kiudlasergeneraatorit. Fiiberlaserlõikemasinat saab kasutada nii tasapinnaliseks lõikamiseks kui ka kaldlõikamiseks korralike ja siledate servadega. See sobib metallplaatide ülitäpseks lõikamiseks. Samal ajal võib manipulaator asendada algse imporditud viieteljelise laseriga kolmemõõtmeliseks lõikamiseks. Võrreldes tavalise süsinikdioksiidi laserlõikusmasinaga säästab see ruumi ja gaasitarbimist ning sellel on kõrge fotoelektriline konversioonimäär. See on uus toode energiasäästu, keskkonnakaitse ja ökoloogilise keskkonna kaitseks ning ühtlasi üks maailma juhtivaid teadus- ja tehnoloogiatooteid.



Tänapäeva laserlõikamise valdkonnas nõuavad tõhususe nõuded lõikeseadmeid pidevalt ajakohastada, samas kui kiudlaseriga lõikamine vastab selle ajastu nõuetele ja pärast turule toomist on sellel turgu pühkiva trend, mistõttu kasutatakse kiudlaseriga lõikamismasin on tavalisem kui varem. Millised on CO2 laserlõikuse eelised?

Esimene punkt

Võrreldes laserseadmete struktuuriga on süsinikdioksiidi laserlõikamistehnoloogias laserkiire tekitajaks gaas süsinikdioksiid. Kiudlaserid töötavad dioodide ja optiliste kaablite kaudu. Kiudoptiline lasersüsteem edastab valguskiire laseri lõikepeale läbi kiudoptilise kaabli, mitte reflektori. Sellel on palju eeliseid. Esiteks on lõikelaua suurus. Erinevalt gaaslasertehnoloogiast tuleb reflektor seada teatud kaugusele. Kiudlasertehnoloogial pole ulatusepiirangut. Kiudlaserit saab paigaldada isegi plasmalõikelaua plasmalõikepea kõrvale, mis ei ole CO2 laserlõiketehnoloogia valik. Lisaks muudab optilise kiu painutamise võimalus võrreldes samaväärse võimsusega gaasilõikesüsteemiga süsteemi kompaktsemaks.

Teine punkt

Võrrelge elektrooptilise muundamise efektiivsusega. Võib-olla on kiudude jagamise tehnoloogia kõige olulisem ja olulisem eelis selle energiatõhusus. Kiudlaseriga lõikamissüsteemil on kõrgem elektro-optilise muundamise efektiivsus kui süsinikdioksiidi laserlõikamisel. Iga CO2 lõikamissüsteemi jõuallika puhul on tegelik tüüpiline kasutusmäär umbes 8–10%. Kiudlaserlõikesüsteemi puhul võivad kasutajad oodata suuremat energiatõhusust suurusjärgus 25–30%. See tähendab, et optilise kiu lõikamise süsteemi üldine energiatarve on umbes 3–5 korda väiksem kui süsinikdioksiidi lõikamise süsteemil, mis suurendab energiatõhusust enam kui 86%.

Kolmas punkt

Võrrelge lõikeefektiga. Kiudlaseri lainepikkus on suhteliselt lühike, mis suurendab kiire neeldumist lõigatud materjali poolt ja võib lõigata materjale, nagu messing ja vask, aga ka mittejuhtivaid materjale. Optilise kiu lõikamismasin on väikese suurusega ja kompaktse struktuuriga, mis vastab paindliku töötlemise nõuetele. Kontsentreeritum kiir tekitab väiksema fookuse ja sügavama fookuse sügavuse, nii et kiudlaser saab kiiresti lõigata õhemaid materjale ja tõhusamalt lõigata keskmise paksusega materjale. Kuni 6 mm paksuste materjalide lõikamisel on 1,5 kW kiudlaserlõikesüsteemi lõikekiirus samaväärne 3 kW süsinikdioksiidi laserlõikesüsteemiga. Kuna kiudoptilise lõikamise operatiivkulud on madalamad kui traditsioonilisel CO2 lõikamissüsteemil, toob toodangu suurenemine kaasa ärikulude vähenemise.

Neljas punkt

Võrrelge kasutuskuludega. Kiudlaserlõikusmasina energiatarve on vaid 20-30% sarnase CO2 laserlõikusmasina omast.

Masina hoolduse seisukohalt on fiiberlaseriga lõikamine keskkonnasõbralikum ja mugavam ning CO2 lasersüsteem vajab regulaarset hooldust. Peegel vajab hooldust ja kalibreerimist ning resonaator regulaarset hooldust. Teisest küljest ei vaja kiudlaserlõikelahendus peaaegu üldse hooldust. Süsinikdioksiidi laserlõikussüsteem vajab lasergaasina süsinikdioksiidi. Gaasi süsihappegaasi puhtuse tõttu on resonantsõõnsus saastunud ja seda tuleb regulaarselt puhastada. Mitmekilovatise süsinikdioksiidisüsteemi puhul maksab see vähemalt 20 000 dollarit aastas. Lisaks vajavad paljud süsinikdioksiidi heitkoguste vähendamised lasergaasi tootmiseks kiireid aksiaalvooluturbiine ning turbiinid vajavad hooldust ja renoveerimist.

Kiudlaserlõikusmasin on lõikamise täpsuse, kasutuskulude ja majandusliku efekti poolest palju parem kui CO2. Tulevases arengusuundumuses hõivab kiudlaseriga lõikamismasin tavaseadmete positsiooni, kuid võrreldes süsinikdioksiidi laserlõikusmasinaga on kiu lõikeulatus suhteliselt kitsas. Lainepikkuse tõttu saab see lõigata ainult metallmaterjale ja mittemetalle ei imendu see kergesti, mõjutades seega selle lõikeulatust. Lõikeseadmeid valides peaksite arvestama oma tegeliku olukorraga ja valima kõige kulukama lõikelahenduse.