Kuidas puhastada laserlõikusmasina läätse

- 2023-02-16-

XT Laser-laser lõikamismasin

Laserlõikusmasina fookuslääts on suhteliselt täpne optiline element ja selle puhtus mõjutab otseselt laserlõikusmasina töötlemisjõudlust ja kvaliteeti.



Kuna lasersüsteemi optiline lääts on kulutav, on teravustamisläätse regulaarne hooldus väga vajalik. Et pikendada kasutusiga nii palju kui võimalik ja vähendada kasutuskulusid, tuleb objektiivi puhastada rangelt vastavalt sellele spetsifikatsioonile. Asendusprotsessi ajal tuleks optilised läätsed asetada, kontrollida ja paigaldada, et vältida läätsede kahjustamist ja saastumist. Pärast uue objektiivi paigaldamist tuleb seda regulaarselt puhastada.

Materjalide laserlõikamisel eraldub tööpinnalt suur hulk gaasi ja pritsmeid, mis kahjustavad objektiivi. Kui saasteained langevad läätse pinnale, neelavad nad laserkiire energiat ja põhjustavad läätse termilise efekti. Kui lääts ei ole termilise pinge all, saab kasutaja selle lahti võtta ja puhastada. Läätsede paigaldamise ja puhastamise käigus suurendavad kõik viskoossed ained, isegi küünele trükitud õlipiisad, läätse neeldumiskiirust ja lühendavad selle kasutusiga. Tuleb võtta järgmised ettevaatusabinõud:.

1. Võtke teravustamislääts objektiivi raamist välja: keerake lahti kinnituskruvid ja ärge paigaldage objektiivi paljaste sõrmedega. Kandke sõrmeotsi või kummikindaid.

2. Ärge kasutage objektiivi pinnale kriimustuste vältimiseks teravaid tööriistu.

3. Objektiivi pildistades ära puuduta filmikihti, vaid hoia objektiivi servast.

4. Objektiivi tuleks testida ja puhastada kuivas ja puhtas kohas. Heal töölauapinnal on mitu kihti puhastuspaberist salvrätikuid ja mitu paberrätikut läätsede puhastamiseks.

5. Kasutajad peaksid vältima kaameraga rääkimist ning hoidma toitu, jooke ja muid võimalikke saasteaineid töökeskkonnast eemal.

Läätsede puhastamisel tuleks kasutada suhteliselt madala riskiga meetodeid. Selleks on seatud järgmised toiminguetapid ja kasutajad saavad neid vastavalt vajadusele kasutada.

1. Kasutage fööni, et puhuda ära algobjekti pinnal hõljuvad esemed, eriti läätsed, mille pinnal on pisikesi osakesi ja helbeid. See samm on vajalik. Kuid ärge kasutage suruõhku tootmisliinil, sest õhk sisaldab õliudu ja veepiisku, mis saastavad objektiivi veelgi.

2. Puhastage objektiiv õrnalt analüütiliselt puhta atsetooniga, kastke laboripaberist pehme vatitikuga sobiv kogus atsetooni või kõrge alkoholisisaldusega vati ja pöörake õrnalt läätse keskelt servani päripäeva. Vajadusel tuleb puhastada objektiivi mõlemad pooled. Pöörake puhastamisel tähelepanu. Kui objektiivil on kaks kaetud pinda, näiteks läätsel, tuleb iga pind sel viisil puhastada. Esimest külge tuleb kaitsta puhta läätsepaberi tüki peal.

3. Kui atsetoon ei suuda kogu mustust eemaldada, puhastage seda happeäädikaga. Happeäädikaga puhastamisel kasutatakse seda mustuse lahustamiseks ja mustuse eemaldamiseks, kuid see ei kahjusta optilist läätse. See äädikas võib olla laboratoorse kvaliteediga (lahjendatud kontsentratsioonini 50%) või majapidamises kasutatav valge äädikas pluss 6% äädikhapet. Puhastusprotseduur on sama, mis atsetooni puhul, seejärel eemaldage happeline äädikas atsetooniga ja kuivatage lääts. Sel ajal tuleks vatitupsu sageli vahetada, et see hape täielikult imaks ja hüdraataks. Kuni see on puhastatud.

4. Kui saasteaineid ja objektiivi kahjustusi ei saa puhastamisega eemaldada, eriti kui kile on metallipritsmete ja mustuse tõttu ära põlenud, on ainus viis hea jõudluse taastamiseks objektiivi väljavahetamine.

5. Paigaldage objektiivi toru ja õhuotsik, reguleerige fookuskaugust ja pingutage kinnituskruvid. Teravustamisläätse paigaldamisel hoidke kumer pool all. Näha on, et parema lõikeefekti saavutamiseks on läätsede puhastamise töönõuded suhteliselt kõrged. Veelgi enam, õhus oleva vee ja õli tõttu, kui eritöötlust ei tehta, on lääts saastunud, lõikepea on ebastabiilne ning lõikeefekt ja kvaliteet ei vasta standardile. Seetõttu tuleb lõikemasina objektiivi puhastada rangelt ülaltoodud meetoditega, et pikendada läätse kasutusiga.