Plaatlaserlõikusmasina eelised ja puudused võrreldes traditsioonilise töötlemistehnoloogiaga

- 2023-02-14-

XT Laser-lehtmasina valguslõikusmasin

Lehtmetalli töötlemise tehnoloogia kiire arenguga on ka kodumaine töötlemistehnoloogia pidevalt uuenev ja iteratiivne. Lehtmetalli lõikamise rakenduses hõlmavad lõikeseadmed peamiselt (NC ja mitte-NC) plaatkäärid, stantsid, leeklõikamine, plasmalõikamine, kõrgsurve vesilõikamine, laserlõikamine jne. Lehtmetalli lõikamisel on lai valik rakendusi. , nagu raskemasinad, laevad, rõiva-, klaasi- ja muud tööstused. Lehtmetalli kasutusmäära tõstmine võib vähendada ettevõtete tootmiskulusid ja tuua ettevõtetele märkimisväärset majanduslikku kasu.



Lehtmetalli töötlemiseks on laserlõikamise tehnoloogia väga arenenud lõikamistehnoloogia, mis võib oluliselt parandada tööviljakust. Lehtmetalli töötlemise protsessis võib laserlõikamismasina kasutamine tõhusalt lühendada töötlemistsüklit, parandada töötlemise täpsust ja säästa igasuguseid asendusstantsimisvorme, kui ülitäpselt töödeldakse väga keerulisi osi. Need eelised on kasutusele võtnud paljud tootjad. Ettevõtted tähtsustavad ja hakkavad lehtmetalli töötlemiseks laserlõikusmasinaid aktiivselt kasutama.

Traditsioonilise tehnoloogia puudused.

Traditsioonilist lõikamisprotsessi, nagu arvjuhtimisplaadi käärid, saab kasutada ainult lineaarseks lõikamiseks. Võrreldes multifunktsionaalse töögakiudlaseriga lõikamismasin, sellel on puudus, mida ei saa tähelepanuta jätta. Kuigi leeklõikuse investeering on väike, on õhukeste plaatide lõikamisel termiline deformatsioon liiga suur, mis mõjutab materjalide lõikamise kvaliteeti ja raiskab materjale. See ei ole nii kiire kui kiudlaserlõikusmasin. Kuid paksude plaatide lõikamisel on leeklõikamisel siiski eeliseid. Plasmalõikamise täpsus on suurem kui leeklõikamisel, kuid õhukeste plaatide lõikamisel on termiline deformatsioon suur ja kalle suur. Võrreldes laserlõikusmasina täppislõikamisega on toorainet lihtne raisata. Kõrgsurvega vesilõikamisel pole materjalidele piiranguid, kuid võrreldes fiiberlaserlõikusmasinaga on selle kiirus liiga aeglane ja tarbimine suur.

Metallpleki laserlõikusmasin

Pikka aega on mehaanilist töötlemistööstust paljudes tööstusharudes kasutatud selle kerge kaalu, suure tugevuse, hea juhtivuse (saab kasutada elektromagnetilise varjestuse), madalate kulude ja hea partiitootmise tõttu. Millised on kiudlaseriga lõikemasina eelised võrreldes traditsioonilise metalli lõikamisega?

(1) Laserlõikamise tõhususe parandamiseks kasutage programmeerimistarkvara. Laserlõikamine võib tõhusalt kasutada programmeerimistarkvara eeliseid, parandada oluliselt lehtmaterjalide kasutusmäära, vähendada materjalide kasutamist ja raiskamist ning vähendada töötajate töömahukust ja intensiivsust soovitud tulemuste saavutamiseks. Teisest küljest võib paigutusfunktsiooni optimeerimine kõrvaldada lehtede lõikamise lüli, vähendada tõhusalt materjalide klammerdamist ja lühendada abitöötlusaega. Seetõttu soodustab see tühjendusskeemi mõistlikumat paigutust, parandab tõhusalt töötlemise efektiivsust ja säästab materjale.

(2) Säästke tootearendustsükkel ja realiseerige lehtmetallist osade masstootmine. Kasvavas turukeskkonnas tähendab tootearenduse kiirus turgu. Laserlõikusmasina kasutamine võib tõhusalt vähendada kasutatavate vormide arvu, säästa uute toodete arendustsüklit ning edendada selle arendamise kiirust ja tempot. Osade kvaliteet pärast laserlõikamist on hea ja tootmise efektiivsus paraneb märkimisväärselt, mis soodustab väikeste partiide tootmist ja tagab tõhusalt turuõhkkonna, milles tootearendustsükkel lüheneb. Laserlõikamise abil saab täpselt määrata tühjendusvormi suuruse, luues tugeva aluse tulevaseks partiitootmiseks.

(3) Vähendada lehtmetalli töötlemise protseduure ja tootmiskulusid. Lehtmetalli töötlemisel tuleb peaaegu kõik plaadid laserlõikusmasinal korraga vormida ja otse kokku keevitada. Seetõttu vähendab laserlõikusmasina kasutamine protsessi ja ehitustsüklit ning sellel on kõrge töötõhusus, mis võimaldab kahekordset optimeerimist ja töömahukuse ja töötlemiskulude vähendamist ning samal ajal soodustab töökeskkonna optimeerimist, parandab oluliselt uurimis- ja arendustegevuse kiirust ja edu, vähendab hallitusinvesteeringuid ja vähendab tõhusalt kulusid.