Kuidas valida lasermetalli lõikamismasinat?

- 2023-01-17-

XT Laser-laserlõikusmasin

 

2023. aasta on ettevõtlikkuse jaoks määratud olema eriline aasta, mil metallitöötlemise tööstusesse tuleb palju inimesi. Viimasel ajal on meie klienditeenindajatelt sageli kliendisõbrad küsinud “kui palju maksab laserlõikusmasin”. Tegelikult pole klienditeenindajal lihtne hinda öelda. Kuna hinnal on vahemik, on noteeritud hind tegelikust hinnast väga erinev, mis mõjutab teatud määral mõlema poole usaldust. Kliendisõbrad arvavad, et meie ettevõte ei vastuta klienditeeninduse eest, kuna teeme pistelisi hinnapakkumisi. Kui palju laserlõikusmasin täna maksab?

 


Mis on laserlõikusmasin?

 

Laserlõikamine viitab laserkiire kiiritamisel tooriku pinnale vabaneva energia sulamisele ja aurustamisele, et saavutada lõikamise ja nikerdamise eesmärk. Laserlõikamisel on kõrge täpsus, kiire lõikamine, piiramatu lõikerežiim, automaatne ladumine, materjali kokkuhoid, sujuv lõikamine ja madalad töötlemiskulud. Laserlõikamismasina süsteem koosneb tavaliselt lasergeneraatorist, (välisest) kiirteedastuskomponendist, töölauast (masinast), mikroarvuti juhtkapist, jahutist ja arvutist (riist- ja tarkvara).

 

Mis on laserlõikusmasina põhimõte?

 

Lasergeneraatori kiirgavat laserkiirt kasutatakse suure võimsustihedusega laserkiire fokuseerimiseks läbi optilise teesüsteemi. Laseri soojust neelab tooriku materjal ja tooriku temperatuur tõuseb järsult. Pärast keemistemperatuuri saavutamist materjal aurustub ja hakkab moodustama auku. Kõrgsurve õhuvooluga liigub tala ja tooriku suhteline asend ning materjal moodustab lõpuks tühimiku. Protsessi parameetreid õmblemisel (lõikekiirust, laseri võimsust, gaasi rõhku jne ja liikumisteed juhitakse arvjuhtimissüsteemiga ning pilus leiduv räbu eemaldatakse konstantse rõhuga abigaasiga).

 

Millist protsessi laserlõikusmasin kasutab?

 

Laserlõikuspinkide seadmed on erinevates tööriistatööstustes, nagu laserlõikamismasin, lasergraveerimismasin, laserindikaator, laserkeevitusmasin jne, üha küpsemad. Kuidas siis laserlõikus töötab ja kuidas teha vahet heal ja halval laserlõikamisel? Esiteks koondub laseri energia suure tihedusega kiirele valguse kujul. Tala edastatakse tööpinnale, et tekitada materjali sulatamiseks piisavalt soojust ja eemaldada otse sulametall koos kiirga koaksiaalse kõrgsurvegaasiga, et saavutada lõikamise eesmärk. See näitab, et laserlõikamise ja töötlemise töötlemine on sisuliselt erinev.

 

Mida saab laserlõikusmasin lõigata?

 

konstruktsiooniteras

 

See materjal võib hapnikuga lõikamisel saada häid tulemusi. Kui töötlemisgaasina kasutatakse hapnikku, oksüdeerub lõikeserv veidi. Kuni 4 mm paksuseid plaate saab kõrgsurve lõigata, kasutades töötlemisgaasina lämmastikku. Sel juhul lõikeserv ei oksüdeeru. Plaatide puhul paksusega üle 10mm kasutatakse laseril spetsiaalseid plaate ja parema tulemuse saab töödeldava detaili pinnale õliga määrides.

 

roostevaba teras

 

Kui lõikeotsa oksüdatsioon on vastuvõetav, võib kasutada hapnikku. Oksüdeerimata servad saadakse lämmastikuga ja töötlemist pole vaja. Plaadi pinnale kaetud õlikile võib saada parema perforatsiooniefekti ilma töötlemiskvaliteeti vähendamata.

 

alumiiniumist

 

Kõrge peegelduvuse ja soojusjuhtivusega, kuid alla 6 mm paksuse alumiiniumi saab lõigata vastavalt sulami tüübile ja laserfunktsioonile. Hapnikuga lõikamisel on lõikepind kare ja kõva. Lämmastiku kasutamisel on lõikepind pehme. Puhas alumiinium on väga puhas ja seda on raske lõigata, seega saab seda lõigata ainult siis, kui süsteemi on paigaldatud peegeldav neeldumisseade. Vastasel juhul võib peegeldus kahjustada optilisi komponente.

 

titaan

 

 

Titaanplaat lõigatakse töötlemisgaasina argooni ja lämmastikuga. Muud parameetrid võivad viidata kroom-nikkelterasele.

 

Vask ja messing

 

Mõlemal materjalil on kõrge peegeldusvõime ja hea soojusjuhtivus. Messingit, mille paksus ei ületa 1 mm, saab lõigata lämmastikuga. Alla 2 mm paksust vaske saab lõigata ja gaasi töötlemiseks tuleb kasutada hapnikku. Vaske ja messingit saab lõigata ainult siis, kui süsteem on varustatud peegeldava neeldumisseadmega. Vastasel juhul võib peegeldus kahjustada optilisi komponente.

 


Laserlõikusmasina hinnavõrdlus

 

Praegu on turul olevate laserlõikusmasinate hinnad vahemikus 100 000 kuni miljonid. Kõik nad ütlevad, et nende masinad suudavad töödelda erinevaid metallmaterjale. Kuid me ei saa nende väiteid ümber lükata.

 

Peame varustust siiski mitmest küljest kaaluma. Üldiselt kasutatakse enim laserlõikeseadmeid, mille võimsus on umbes 3000 W. Kuna selle seadmega saab töödelda õhukesi ja veidi paksemaid plaate.

 

Kui ostate liiga väikese võimsusega laserlõikusmasina, jääb see tõenäoliselt kasutamise ajal paigale. Kuna võimsus on liiga väike, peab lõikemuster olema halb.