Xintian Laser-CNC laserlõikusmasin
Lasertehnoloogia pideva arengu ja küpsuse tõttu on laserseadmeid laialdaselt kasutatud kõigil elualadel, nagu lasermärgistusmasinad, laserkeevitusmasinad, laserpuurimismasinad ja laserlõikusmasinad. Eelkõige on viimastel aastatel kiiresti arenenud CNC-laserlõikamismasinad ja -seadmed ning neid kasutatakse laialdaselt lehtmetallis, riistvaratoodetes, teraskonstruktsioonides, täppismasinates, autoosade, prillide, ehete, nimesiltide, reklaami, käsitöö, elektroonika, mänguasjade, pakendamise ja muud tööstusharud. Laserlõikusmasina olulised eelised võrreldes teiste lõikeseadmetega kajastuvad peamiselt järgmistes aspektides:
1. kiire lõikekiirus, hea lõikekvaliteet ja kõrge täpsus;
2. lõikeõmblus on kitsas, lõikepind on sile ja toorik ei ole kahjustatud;
3. seda ei mõjuta tooriku kuju ja lõigatud materjali kõvadus;
4. Lisaks metallmaterjalide töötlemisele saab lõigata ka mittemetalle;
5. Säästke hallitusinvesteeringuid, säästke materjale ja säästke kulusid tõhusamalt;
6. Seda on lihtne kasutada, see on ohutu, stabiilse jõudlusega ja võib parandada uute toodete arenduskiirust. Sellel on lai kohanemisvõime ja paindlikkus.
CNC metalli laserlõikusseadmete raam on laserseadmete kõige olulisem osa. Enamik osi pole mitte ainult raamile paigaldatud, vaid ka talub töölaua raskust ja kõiki inertsiaalseid löögikoormusi kiirendamise ja aeglustamise ajal.
Laserlõikusmasina raami projekteerimis- ja uurimis- ja arendustöö hõlmab peamiselt:
1. Määrake kindlaks tingimused CNC laserlõikeseadmete kiireks, suure täpsusega ja stabiilseks tööks erinevates töötingimustes ja keskkondades.
2. Raami struktuur ja parameetrid määratakse vastavalt funktsionaalsetele nõuetele ning vastav dünaamiline mudel luuakse vastavalt laserlõikusmasina konstruktsiooniomadustele.
3. Uuritakse karkassi struktuuri ja parameetrite mõju karkassi staatilisele ja dünaamilisele jäikusele ning termilisele stabiilsusele ning antakse raami projekteerimise teoreetiline alus.
4. Määrake raami ja muude komponentide vaheline ühendus.
Seetõttu on laserlõikusmasina raami projekteerimisel põhiküsimused, mida tuleb kaaluda, kuidas metalli mõistlikult paigutada, vähendada omakaalu, parandada kere jäikust ja vähendada temperatuurimuutuste mõju täpsusele. projekteerimisprotsessis.
Laserlõikusmasina tegelikus vooluringis on probleem tugevate elektriliste häiretega analoogsignaali ja digitaalsignaali vahel. Fotoelektrilise isolatsiooniahela ülesanne on edastada signaale valguse kui söekeskkonnaga elektriisolatsiooni tingimustes, nii et sisend- ja väljundahelaid saab isoleerida. Seetõttu suudab see tõhusalt summutada süsteemi müra, kõrvaldada maandusahela häired ning selle eelised on kiire reageerimiskiirus, pikk kasutusiga, väiksus ja löögikindlus, mistõttu seda kasutatakse laialdaselt tugeva ja nõrga voolu liideses, eriti mikroarvutisüsteemi edasi- ja tagasikanalid.
Fotosidendil on kolm omadust:
1. Signaali edastamine toimub elektri-optilise elektri kujul ning valgust kiirgav osa ja valgust vastuvõttev osa ei puutu kokku, mis võib vältida tagasisidet ja häireid, mis võivad tekkida väljundi ja sisendi otstes;
2. Tugev võime summutada mürahäireid;
3. Selle eelised on vastupidavus, kõrge töökindlus ja kiire kiirus. Reaktsiooniaeg on üldiselt mõne ja kiire optroni reaktsiooniaeg isegi alla 10 ns.
Seetõttu tuleks laserlõikusmasina süsteemi vooluringi projekteerimisel pöörata tähelepanu sisendsignaali vooluringi isoleerimisele ühe kiibiga arvutiga ühendamisel. Siin on fotoelektriline sidumine kõige sagedamini kasutatav meetod.
Metallitöötlemistööstuses, millel on tööstuslikus tootmissüsteemis väga oluline roll, saab paljusid metallmaterjale, olenemata nende kõvadusest, lõigata ilma deformatsioonita. Loomulikult on suure peegeldusvõimega materjalide puhul, nagu kuld, hõbe, vask ja alumiiniumisulamid, ka head soojusülekandejuhid, mistõttu on laserlõikamismasinatega väga raske või isegi mitte võimalik lõigata.
Kuigi laserlõikusmasina tehnoloogial on ilmsed tohutud eelised kõrgtehnoloogilise seadmena, on laserlõikusmasina kasutamiseks ideaalse lõikeefekti saavutamiseks vaja valdada ka selle töötlemise tehnilisi parameetreid ja tööprotseduure. Eriti laserlõikusmasina lõikamisprotsessis on vaja valida sobiv lõikekiirus, vastasel juhul võib see põhjustada mitmeid halbu lõiketulemusi, peamiselt järgmiselt:
1. Kui laserlõikamise kiirus on liiga suur, põhjustavad järgmised negatiivsed tagajärjed:
① Lõikamismeetod ja juhuslik sädepihustus;
② Põhjustada lõikepinnal kaldus triipe ja alumisel osal sulaplekke;
③ Kogu osa on paks, kuid sulaplekki pole;
2. Vastupidi, kui laserlõikamise kiirus on liiga aeglane, põhjustab see:
① Põhjustada ülesulamist ja kareda lõikepinda.
② Pilu laieneb ja lahustub teravas nurgas täielikult.
③ Mõjutab lõikamise efektiivsust.
Seetõttu saame laserlõikusmasina lõikefunktsiooni paremaks täitmiseks otsustada, kas etteandekiirus on sobiv laserseadmete lõikamise sädemete põhjal:
1. Kui säde levib ülevalt alla, näitab see, et lõikekiirus on sobiv;
2. Kui säde kaldub tahapoole, näitab see, et etteandekiirus on liiga suur;
3. Kui sädemed ei ole hajutatud ja vähesed ning koonduvad kokku, näitab see, et kiirus on liiga aeglane.
Enamikku orgaanilisi ja anorgaanilisi materjale saab laseriga lõigata. Laserlõikamistehnoloogial on teiste traditsiooniliste lõikamismeetodite ees ilmsed eelised. Laserlõikusmasinal pole mitte ainult kitsa lõikeõmbluse ja tooriku väikese deformatsiooni põhiomadused, vaid sellel on ka kiire kiirus, kõrge efektiivsus, madal hind, ohutu töö ja stabiilne jõudlus.