Laserpea peal oleva objektiivi puhul on soovitatav alustada iga päev tööd, et seda üks kord puhastada.
Esiteks. Ettevaatusabinõud läätsede kasutamisel.Teravustamispeeglit, kaitsepeeglit, QBH-pead ja muid optilisi pindu ärge puudutage otse kätega, et vältida peegli kriimustusi või korrosiooni. Kui peegli pinnal on õli või tolm, mõjutab see tõsiselt objektiivi kasutamist ja läätse tuleks õigeaegselt puhastada. Rangelt on keelatud kasutada optilise läätse pinnale vett, pesuainet või muid puhastusvahendeid. Objektiivi pind on kaetud spetsiaalse kilega, mis võib kasutamisel objektiivi pinda kahjustada. Ärge asetage objektiivi pimedasse ja niiskesse kohta, kuna see vananeb objektiivi pinda. Ärge kasutage peeglite, teravustamispeeglite ja kaitsepeeglite paigaldamisel või vahetamisel liiga tugevat survet, kuna see võib põhjustada objektiivi moonutusi ja mõjutada valgusvihu kvaliteeti.
Teiseks. Optiliste läätsede paigaldamise või vahetamise meetod.
Enne optiliste läätsede paigaldamist või vahetamist pöörake tähelepanu puhastele kätele ja kandke valgeid kindaid; ärge puudutage objektiiviga ühtegi käeosa; võtke objektiiv objektiivi küljelt, ärge puudutage otse läätse katte pinda.
Objektiivi kokkupanemisel ärge puhuge objektiivi vastu objektiivi. Vältige objektiivi võtmisel kriimustusi ja kukkumisi ning ärge rakendage läätse kaetud pinnale jõudu; objektiivi hoidik peab olema puhas. Ärge kasutage fikseeritud läätsele liiga palju jõudu, et vältida läätse deformeerumist, mõjutades nii kiiret kvaliteeti.
Kolmandaks. Objektiivi puhastamise sammud.
Objektiivi puhastamiseks vatitikuga: puhuge peegli pinnalt tolm; seejärel kasutage mustuse eemaldamiseks puhast vatitupsu.
Lõpuks. Optiliste läätsede hoidmine.
Optilist läätse hoitakse õigesti, et läätse kvaliteet püsiks terve. Objektiivi hoitakse karbis ja objektiiv tuleb asetada mittevibreerivasse keskkonda, vastasel juhul võib lääts deformeeruda, mõjutades seeläbi objektiivi jõudlust.
Loodetavasti pakub see postitus teile head abi.